co.jpg (6618 bytes)

 

 

kapitola:

Levhartokrsv.jpg (17359 bytes)
MYTICKÝ TALÓS A DÁVNOVĚCÍ ROBOTI A  ANDROIDI

Levhartokr.jpg (17220 bytes)
CHIMÉRY A RŮZNÉ ROUBOVANÉ BYTOSTI A BÁJNÍ TVOROVÉ

Levhartfhned.jpg (16590 bytes)
ŘECKÝ OHEŇ A JINÉ BOŽSKÉ ZBRANĚ

Levhartfialruz.jpg (16640 bytes)
PODIVUHODNÉ ARTEFAKTY LATINSKÉ AMERIKY

Levhartfial.jpg (16652 bytes)
ZÁHADY PRAVĚKÉHO UMĚLCE A STAVITELE

Levhartmodr.jpg (16727 bytes)
NOVODOBÉ MÝTY


Levhartzelmodr.jpg (16671 bytes)
POVÍDKY (co se nevešly do papírové knihy)

Levhartzlutozel.jpg (16653 bytes)
WEBPROJEKT Co když to bylo takhle?

Levhartzel.jpg (16920 bytes)
HLAVNÍ STRANA

 


Mýty v zrcadle vědy a fantazie


Vážený čtenáři, vítám vás a zvu - Pojďte si zahrát hru - "Co když to bylo takhle?"

Seznámím vás na stránkách své knihy (pouze   zatím v papírovém vydání :-) ne zde na webové stránce) s dostupnými vědeckými fakty o určité “záhadě” či mýtu i s mýtem samotným a předložím vám několik možností řešení oné “záhady” – Řešením může být nějaká skutečně žijící osobnost nebo historická v minulosti uskutečněná událost, důležitý vynález nebo mýtus znamenal pro společnost určitý zákon, důležitý pro její přežití - toto vše mohou mít jako reálný základ všechny legendy, báje, mýty. Lidé a čas na tyto reálie nabalili “pohádkovou” vatu a mýtus či legendu vypustili do světa, kde si každý další vypravěči nebo zapisovatelé ještě přidali výtvor své fantazie.

V následujících kapitolách se pokusím (na stránkách knihy) formou co když to bylo takhle hledat původní pravdivé jádro mýtu a různých “legend - záhad”.

Jedná se o logické hříčky, netvrdím, že řešení jsou správná, jen podle dostupných faktů jsou logická a některé třeba může být i správné – nevím, nejsem jasnovidec, jen si hraji hru “co když to bylo takhle”. A vás bych chtěla do této hry přibrat také. Až si přečtete jednotlivá řešení zapřemýšlejte, které se vám zdá nejlogičtější a nejpravděpodobnější a nebo rovnou vymyslete to své a může být třeba i hodně legrační nebo fantastické – ostatně formou Sci-Fi povídek vám několik takových “řešení” rovněž předkládám.

A ptáte se jak by bylo možné zapojit se do hry? Jak jinak než přes internet. Jelikož jsem s Netem velice svázaná, rozhodla jsem se, že s ním bude spojená i tato kniha. Nejedná se tedy jen o vytištěnou knihu, ale tato kniha je touto svojí webovou přílohou propojená s internetem.

Od 13.2.2002 budu na těchto stránkách   uveřejňovat webové pokračování některých kapitol, najdete zde také obrazový doprovod k papírové knize a budou zde zveřejňována vaše řešení, ale i množství linků na zajímavé stránky vážící se k jednotlivým kapitolám.

Těším se na vaše řešení předložených problémů, ať už formou vědecko-populární nebo jako povídku. Vše zasílejte na moji adresu jita-edda@volny.cz  nebo na mojí redakční adresu do internetových novin Neviditelný pes pes@login.cz . Jako subjekt prosím uvěďte CO KDYŽ.

JITA

 Zde naleznete vámi již zaslané povídky a další řešení mýtů

otaznik.jpg (2414 bytes)

otaznik2.jpg (5044 bytes)
otaznik2.jpg (5044 bytes)
otaznik2.jpg (5044 bytes)
otaznik2.jpg (5044 bytes)


 

myty2.jpg (3495 bytes) Knihu lze zakoupit například v knihkupectví KRAKATIT
(Praha 1, Jungmannova 14) a písemně ji můžete objednat v Nakladatelství Gumruch   na adrese  knihy@gumruch.cz
Rovněž můžete svoji objednávku zavolat do nakladatelství
tel.:
0777 28 23 21 (Nakladatelství neúčtuje ani balné ani poštovné!)

 

 

.

 

MÝTY

 

© Text & webdesign JITA Splítková